7.b klases mācību ekskursija

7.b klases mācību ekskursija

7.b klases mācību ekskursija

26.Februāris, 2020 Guna Pusbarniece Jaunumi Komentāri

    2020.gada 23. janvārī 7.b klases skolēni devās ekskursijā uz Rīgu.

    Mērķis bija apmeklēt Latvijas Nacionālo bibliotēku un sportiski izklaidēties batutu parkā ‘’Jump Space’’.

    Pirmo ekskursijas daļu mēs pavadījām LNB, kur ieraudzījām un uzzinājām daudz ko jaunu. Apskatījām lielo bibliotēku un uzkāpām bibliotēkas pašā augšējā 12. stāvā. Cik pasakains skats pavērās mūsu priekšā uz Vecrīgu!  Katrs stāvs bija arī ļoti interesants. Vai zinājāt, ka Latvijas nacionālās bibliotēkas katra stāva krāsa atbilst Latvijas bijušo ‘’lata’’ banknotes krāsām?

     Bija ļoti interesanti klausīties visu, ko stāstīja gids, jo mēs tiešām vēlējāmies uzzināt ko jaunu par bibliotēku. Šīs skaistās ēkas arhitekts ir Gunārs Birkerts. Bibliotēkā ir 2 miljoni grāmatu, bet kopā ar afišām, plakātiem, kalendāriem, mūzikas ierakstiem, filmām un citiem materiāliem to skaits ir tuvu 4 miljoniem vienību.

    Visaizraujošāk bija uzzināt par cilvēku saziedoto “tautas grāmatu plauktu” un to, kā tas ir tapis, proti, visi sastājās garā rindā un padeva grāmatas ar rokām. Šajā plauktā ir 15000 grāmatu un tām  ir spoguļa efekts, jo izskatās, ka grāmatu plaukti karājas gaisā. Uzzinājām, ka šīs bibliotēkas grāmatas nevar paņemt uz mājām, kā arī to, ka lasītavās var spēlēt tikai galda spēles, bet ne datorspēles.

    Pēc garšīgām pusdienām “Lido” jau 14:00 visa klase atradās batutu parkā ‘’Jump Space’’.

    Ļoti liels prieks, ka batutu parkā varēja iegādāties zeķes ar gumijas zoli, jo bez zeķēm pa batutiem lēkāt nebūtu ērti un tas ir aizliegts drošības dēļ!

     Vispirms instruktors mums pastāstīja noteikumus. Tālāk klase devās divu stundu izklaidē.

    Pamatīgi piekusuši pēc lēkāšanas visi operatīvi pārģērbās izejamās drēbēs un devās uz autobusu. Iztērētās enerģijas krājumi lika sevi manīt, jo visiem ļoti gribējās ēst. Tāpēc varējām apmeklēt arī kādu veikalu. Pēc ekskursijas visus aizveda uz mājām.

Skolēnu iespaidi par ekskursiju:

Megija: ,,Ekskursija bija ļoti interesanta. Man visvairāk patika atrasties Latvijas nacionālajā Bibliotēkā, jo uzzināju tur daudz ko jaunu!”

Marks: ,, Man patika ekskursija! Bija ļoti forši lēkāt pa batutiem! Apguvu daudz jaunu triku un dažus vecus iemācīju saviem klases biedriem.”

Mareks: ,,Manuprāt, visforšāk bija ’’Jump Space’’. Tur bija ļoti interesanti lēkāt! Žēl, ka mums pilsētā vai skolā nav tādu batutu.”

Iespaidus par klases ekskursiju apkopoja 7.b klases skolniece Megija Romanovska