5.klase apmeklē Eiropas Savienības māju Rīgā

5.klase apmeklē Eiropas Savienības māju Rīgā

5.klase apmeklē Eiropas Savienības māju Rīgā

29.Septembris, 2023 Guna Pusbarniece Jaunumi Komentāri

     Pateicoties skolotājai  Kristīnei Mincācānei 5. klases bērni, iepriekšējā mācību gadā,  uzvarēja zināšanu konkursā par Eiropas Savienību, kā rezultātā balvā ieguva apmaksātu braucienu uz Eiropas savienības māju Rīgā. Visa šī gada 5. klase  27.septembrī devās šajā braucienā.

     Skolēni iepazinās ar  Eiropas savienības  māju, izmēģināja teikt publisku runu no speciāli tam izveidotas  tribīnes, bija iespēja izmēģināt spēkus 10 Eiropas Savienības valodu atpazīšanā. Bija iespēja arī atbildēt uz jautājumiem par Eiropā pazīstamu rakstnieku darbiem, kā arī uzzināt ko jaunu par tiem.

   Daudzi bērni pirmo reizi izstaigāja Vecrīgas ielas, izbaudīja Vērmanes dārza burvību, iespaidi bija spēcīgi. Kopīgi noskatījāmies sardzes maiņu pie Brīvības pieminekļa. Vairāki bērni ar sajūsmu filmēja un fotografēja sardzes maiņu, kā arī bija izbrīnīti par sargu darbu - radās jautājumi par ilgo stāvēšanu miera stājā, acu mirkšķināšanu, pat tika jautāts vai viņi elpo. Brauciena laikā apguvām arī praktiskas iemaņas, kas ir svarīgas atrodoties sabiedrībā, dažādas pieklājības un ētikas iemaņas, pārrunājām uzvedības normas.

5.klases audzinātāja Aija Bračka- Pinne