5-9.klašu koris koru skatē iegūst III pakāpi

5-9.klašu koris koru skatē iegūst III pakāpi

5-9.klašu koris koru skatē iegūst III pakāpi

28.Marts, 2019 Justīne Iie Jaunumi Komentāri

Pagājušajā nedēļā Jēkabpils Tautas namā norisinājās pilsētas un novadu skolu zēnu koru, 5.-9.klašu koru un skolu jaukto koru konkursa 1.kārta, kurā piedalījās arī Krustpils pamatskolas 5.-9. klašu koris.

Skatē piedalījās deviņi kori. Katram korim bija jāizpilda trīs dziesmas – vienu izvēles, vienu obligāto un vienu izlozes dziesmu. Krustpils pamatskolas koris izpildīja dziesmas : “Kalnā kāpu”, “Novij man māmuliņa”, “Dziesma par jautājumiem”.

Koru skates dalībniekus vērtēja trīs žūrijas locekļi  – Skaidrīte Pugača, Ineta Elksne un Emīlija Balode.  Žūrijā dalībniekus vērtēja pēc dažādiem kritērijiem, piemēram, tehniskais, vokālais un mākslinieciskais izpildījums, tāpat tika vērtēts arī kopējais iespaids.

               “Mēģinājumā kora dziedājums skanēja labāk nekā skatē, bija sajūta, ka meitenes no kaut kā nobijās, tādēļ ieguvām III pakāpi, kas nav slikti. Mēs esam ieguvuši iespēju turpināt gatavoties Latvijas Skolu jaunatnes Dziesmu un Deju svētkiem,” skaidroja  Krustpils pamatskolas kora diriģente, mūzikas skolotāja Inna Kokmane, “Nākamā gada skatē mums jāiegūst vismaz II pakāpe, lai varētu piedalīties svētkos. Tādēļ plānojam uzlabot kora vizuālo kopskatu, iegādājoties vienādus tērpus. Tāpat, nākamgad mūsu koris būs kuplākā skaitā, jo to papildinās jauni dalībnieki.”