4.klases skolnieki tiekas ar biškopi

4.klases skolnieki tiekas ar biškopi

4.klases skolnieki tiekas ar biškopi

23.Novembris, 2018 Justīne Iie Jaunumi Komentāri

Svētku nedēļā "Latvijai100",16. novembrī mēs -  4.klases skolēni, tikāmies ar biškopi Aini Vasili, iepazīstoties ar biškopja profesiju un  aizraujošu stāstījumu par bitēm un medu.

Kopā ar bitenieku stunda paskrēja aizraujošā sarunā. Bērni pārliecinājās, ka bite ir  kukainis, kuram ir sešas kājas, astes galā dzelonis, ir divi spārni un piecas acis .Ziedu nektāru bites sūc ar snuķīti.

Teorētiskām gudrībām mijoties ar praktisku darbošanos ,bērni nepiespiestā veidā ieguva jaunas zināšanas, iepazina un pamērīja bitenieka nepieciešamo apģērbu, palīgierīces, redzēja rāmīšus, pasmaržoja jauko vaska smaržu. Bērni guva atbildes uz viņiem interesējošiem jautājumiem.

Stundas kulminācija bija bišu produktu apskate un garšīgā medus degustācija uz smaržīgās rudzu maizītes. Pienācām arī pie zināmā secinājuma,ka ar bitēm neko skaidri nevar zināt. Būsim piesardzīgi,lai viņas mūs nesakož.Paldies par jauko stundu, gaidīsim ciemos vēl citreiz.

Sk.Ina.