3. klase Ziemassvētku gaidās

3. klase Ziemassvētku gaidās

3. klase Ziemassvētku gaidās

1.Janvāris, 2021 Guna Pusbarniece Jaunumi Komentāri

   Kā jau ikvienos svētkos, skaistākais  ir to gaidīšanas laiks un gatavošanās tiem. Tāpat ir ar gada mīļākajiem svētkiem lielākajai daļai 3. klases skolēnu – Ziemassvētkiem. Pēc skaisti ieskandinātās Adventes, sākām gatavoties Ziemassvētku svinēšanai, katru nedēļu paveicot kādu Labo darbu.

   Sākām ar klases rotāšanu, sniegpārsliņu griešanu, virtenīšu veidošnu, logu dekorēšanu. Tas jau radīja šo svētku noskaņu, jo telpai, kurā pavadām lielāko dienas daļu, ir ļoti liela nozīme, un klase mums vienmēr ir mājīga un starojoša, tās atmosfēru- silu un mājīgu -  radām mēs paši, kas esam draudzīgs un saliedēts kolektīvs.

   Ortajā Adventes nedēļā gatavojām dāvanas un apsveikumus vecākiem – ziemeļbreidi, kas nes veiksmi Jaunajam 2021. gadam, kā arī apsveikumu- Adventes vainadziņu, ko rotājām ar pārsliņām , sirsniņām, katrā dekorācijā ieliekot kādu gaišu domu un labā novēlējumu.

    Trešā Adventes nedēļa paskrēja gatavojot maskas. Šogad ķekatās iešanas tradīcijas, protams, izpalika, bet ,sniedzot priekšnesumu savējiem vai pārsteidzot brāļus un māsas, tas var būt kā jautrs piedzīvojums svētku vakarā visai ģimenei.

   Tad jau klāt arī gaidītā Ziemassvētku nedēļa, ko iesākām ar burvīgās klases eglītes rotāšanu.Tā mums bija grezna kā princese, vizuļoja vsās šī gada krāsās, mirgoja un spīguļoja, nesot prieku sirdīs katru dienu. Pie eglītes skandējām dzejoļus, dziedājām dziesmas, stāstījām Ziemassvētku ticējumus, zinājām arī tautasdziesmas par šiem svētkiem. Nolēmām, ka mums , kā ik katru gadu, būs Laimes aka. Nesām dāvaniņās un likām zem eglītes, nestāstot , kas tur iekšā, lai svētku brīnums paliek kā mazs noslēpums. Katram bija uzdevums sagatavot klases eglītei kādu spēli vai piekšnesumu. Svētku kulminācijas brīdis bija piparkūku cepšna mājturības kabinetā, kad smaržoja visa Krustpils pamatskola pēc Ziemassvētkiem. Atlika iedegt svecītes un apsēsties pie vecāku sarūpētā Ziemassvētku mielasta svētku galda. Vecākiem izcepām karts piparkūku sirsniņu, to dekorējām ar vislielāko mīlestību, jo skaistākais, ko šajos svētkos var uzdāvināt, ir MĪLESTĪBA. Ne tikai klasē spēlējām spēles, sniedzām svētku koncertu, vēlējām sirsnīgus novēlējumus viens otram, lozējām dāvaniņas, bet gājām ārā, priecāties par balto ziemas dienu, saskatot, kā starp mākoņiem spraucas ārā saules gaisma, vēstot par prieku un gaišu cerību labākām dienām. Dedzinājām brīnumsvecītes, kad karts iedomājās savu vēlēšanos jaunajam gadam, un visi kopā vēlējāmies, lai Jaunais gads nes veselību Latvijai un pasaulei, lai valda miers, saticība un mīlestība.

3.klases audzinātāja Inese Grauduma