2.marts Grāmatu diens

2.marts Grāmatu diens

2.marts Grāmatu diens

17.Marts, 2023 Guna Pusbarniece Jaunumi Komentāri

     2. martā tiek svinēta Pasaules grāmatu diena. Pasaules grāmatu dienu 1995. gada 23. aprīlī izveidoja UNESCO, kas skaidrojams ar Viljama Šekspīra un ievērojamā spāņu hroniķa nāves gadadienu. Pasaules grāmatu dienā bērni un pieaugušie tiek aicināti pārģērbties par saviem iemīļotākajiem grāmatu varoņiem, lai pievērstu cilvēkus grāmatu lasīšanai, autoru iepazīšanai un rakstīšanai.

     Pasaules grāmatu dienu svinēja arī angļu valodas klubiņa dalībnieki (5. un 6. klases). Angļu valodas klubiņa dalībnieki organizēja tējas dzeršanas pēcpusdienu (afternoon tea  - angļu val.), kurā kā pienākas īstenai pēcpusdienas tējai angļu stilā – cienājās ar cepumiem, gardu tēju un dalījās ar labiem stāstiem no iemīļotākajām grāmatām. Klubiņa dalībnieki iepazinās ar Pasaules grāmatu dienas vēsturi un nozīmi, tradīciju saglabāšanas nozīmīgumu cauri gadsimtiem. Lasīšanas procesā noskaidrojām, ka daudzi skolēni ir iemīļojuši autora Rodžera Hargreva (Roger Hargreaves) grāmatu sēriju Mr. Men un Little Miss.

      Dalībnieki ne tikai dalījās ar stāstiem, bet arī iesaistījās saviesīgās sarunās, kurās dalījās ar savu iecienītāko autoru darbiem un interesantākajiem grāmatu žanriem. Pateicoties pozitīvajai atmosfērai, klubiņa dalībniekiem radās ideja uzrakstīt savu grāmatu bērniem angļu valodā. Procesā bija vērojama degsme un ideju ģenerēšana, ilustrāciju zīmēšana un turpmākā darba plānošana.

Skolotāja K.Mincāne angļu klubiņa vadītāja