Skaistā un senā Zemgales pilsēta Bauska

9.Aprīlis, 2019 Justīne Iie Jaunumi

28. martā 7.b klases skolēniem radās iespēja doties uz kluso Latvijas mazpilsētu Bausku. Apskatījām Bauskas rātsnamu, kurš 17. gs. bija lielākais un greznākais Kurzemes un Zemgales hercogistē. Ar lielu interesi iepazinām senos svarus un mērus. Visiem bija iespēja nosvērties un nomērīties senajās mērvienībās-  pudos un olektīs, par to saņemot sertifikātu.

Tālāk ceļš mūs aizveda uz Bauskas pili, kura atrodas gleznainā vietā starp Mēmeli un Mūsu. Pilī mēs iepazināmies ar renesanses laika dejām un mācījāmies visi kopā tās izdejot. Izjutām pils galma dzīvi. Zēniem vislielāko prieku sagādāja Motormuzeja apmeklējums, kur varēja apskatīt seno spēkratu kolekciju ar 89 tehnikas vienībām., rast ieskatu par 20.gs . 30 gadu galdnieku darbnīcu un saimnieka istabas interjeru.

Priecīgi un apmierināti par redzēto atgriezāmies mājās, jo Bauskā līdz šim bija pabijis tikai viens klases skolēns.

7. b klases audzinātāja I. Ieviņa