Svinot Latvijas Neatkarības atjaunošanas 32.gadadienu

     Svinot Latvijas Neatkarības atjaunošanas 32.gadadienu

Svinot Latvijas Neatkarības atjaunošanas 32.gadadienu

6.Maijs, 2022 Guna Pusbarniece Jaunumi Komentāri

     Svinot Latvijas Neatkarības atjaunošanas 32.gadadienu, visā Latvijā tiek rīkoti dažādi svētku pasākumi. Kopš 2016. gada iedzīvināta arī jauna tradīcija- 4. maijā pulcēties pie viena galda ģimenes, draugu vai kaimiņu lokā, apzināti svinot savas valsts esamību un godinot tos, kuri palīdzējuši to radīt un nosargāt.

     Krustpils pamatskolā svinīgais pasākums notika 3. maijā. Vispirms tika dziedāta Latvijas himna, tad padomāt par Latviju un mums pašiem mudināja skolas direktores V.Stiebriņas runa. Vēstures skolotājs Ē.Spuriņš un 9.klases skolnieces Megija un Sintija stāstīja par notikumiem, kas risinājās pirms vairāk nekā trīsdesmit gadiem. Stāstījumu papildināja nelieli vēsturisko mirkļu video, kuros atklājās īpaši notikumi, piemēram, tautas ovācijas, ar kādām sagaidīja deputātus, kas bija balsojuši par Latvijas neatkarības atjaunošanu.

     Pasākuma noslēgumā klātesošie- skolēni un skolotāji- dziedāja A.Kiviča dziesmu “Latvijai”.

Tā pavairoja svētku sajūtu, un ļoti jaudīgi skanēja piedziedājums :

 “Uzliec roku man uz pleca.

  Uzliec roku sev uz sirds.

  Lai kur tu arī dotos,

  Latviju tev neaizmirst.”

Saules mūžu Latvijai!