Skolā viesojas VUGD

 Skolā viesojas VUGD

Skolā viesojas VUGD

10.Novembris, 2017 Justīne Iie Komentāri

Novembra sākumā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), sadarbībā ar Valsts policiju un Ceļu satiksmes drošības direkciju uzsāka informatīvo kampaņu, kurā iedzīvotājiem tik atgādināts par pareizu rīcību pēc ceļu satiksmes negadījumiem un ugunsdzēsības aparāta nepieciešamību automašīnās. Kampaņas laikā, no 8. novembra līdz 17. novembrim, iedzīvotājiem tika atgādināts par pareizu rīcību pēc ceļu satiksmes negadījumiem un ugunsdzēsības aparāta automašīnās nepieciešamību. Īpašs uzsvars kampaņas laikā tika likts uz to, ka iedzīvotājiem ceļu satiksmes negadījumos ir (jāzvana 112, nevis jāfotografē vai jāfilmē.

                Kampaņas ietvaros VUGD izglītības iestādēs dalīja informatīvos materiālus - krāsojamās grāmatas bērniem, atstarotājus, plakātus un uzlīmes. Kampaņas ietvaros arī Krustpils pamatskolā viesojās VUGD Jēkabpils daļas inspektors Andris Graudiņš, kurš 1-4. klases skolēniem stāstīja pa pareizu rīcību gan ceļu satiksmes negadījumos, gan ugunsgrēka izcelšanās gadījumā. Bērniem tika skaidrots, ka abos gadījums ir jāzvana uz tālruni 112. “Piezvanot uz 112 ir jārunā skaidri, mierīgi un nesteidzoties. Pirmais, kas jāsaka ir precīza adrese, notikuma vieta. Pēc tam izstāstiet dispečeram, kas noticis. Atbildiet uz visiem dispečera jautājumiem un nosauciet savu vārdu un tālruņa numuru, lai ar jums var sazināties atkārtoti. Nekad nenolieciet klausuli pirmie,” stāstīja A. Graudiņš. Tāpat A. Graudiņš uzsvēra, ka tie ugunsgrēki, ko redzam televīzijā – ar lielām liesmām un daudz gaismu, reti atbilst realitātei: “Īstā ugunsgrēka ir tik daudz dūmu, ka telpa, kurā jūs atrodaties, dažu minūšu laikā kļūs pilnīgi tumša un nevarēs saskatīt pat savu roku. Lai izvairītos no kodīgajiem ugunsgrēka dūmiem ir jāturas pēc iespējas tuvāk zemei jeb grīdai, tā būs vieglāk elpot.”

                Tikšanās laikā ar skolēniem A. Graudiņš atgādināja kā rīkoties arī gadījumos, kad ir aizdedzies ēdiens un ko vajadzētu ievērto, sākoties svētku laikam, kad mājās arvien biežāk tiek dedzinātas sveces. Tika arī demonstrēti īsi, pamācoši videoklipi kā nevajadzētu un vajadzētu rīkoties redzot ceļu satiksmes negadījumu. Lekcijas noslēgumā katrs skolēns saņēma dažādus informatīvos materiālus par pārrunāto, kā arī apskatīt ugunsdzēsēja ekipējumu dodoties izsaukumos un pat to piemērīt.