"IZLŪKU GAITĀS" PIEDZĪVOJUMU SPĒLE . PROGRAMMA SKOLAS SOMA

"IZLŪKU GAITĀS" PIEDZĪVOJUMU SPĒLE . PROGRAMMA SKOLAS SOMA

25.Maijs, 2023 Guna Pusbarniece Jaunumi Komentāri

       16.maija rītā Krustpils pamatskolas 8.klase devās uz Ķemeru nacionālo parku, lai  piedalītos piedzīvojumu spēlē “Izlūku gaitas”.

        Spēle ļauj ceļot laikā un atgriezties 100 gadus senā pagātnē, kur pāri purvu klajumiem atblāzmoja kauju ugunis.  Spēles noteikumi paredz tādus apstākļus, kādos dzīvoja un cīnījās latviešu strēlnieki.

       Spēles gaitā skolēni apguva jaunas prasmes un zināšanas par 1. Pasaules kara notikumiem Ķemeru frontē un latviešu strēlnieku kā izlūku darbību šajā frontes iecirknī. Skolēni tika iepazīstināti ar latviešu strēlnieku bataljonu izveidi, politiski un ekonomisko situāciju bataljonu veidošanās brīdī. Interaktīvā veidā tika parādīts latviešu strēlnieku bataljonu apmācības process. Daļa spēles dalībnieku nokļuva vācu pusē, kur iepazina vācu armijas reglamentu, kārtību un nocietinājumu veidošanu.

       Šis piedzīvojums vēl ilgi paliks bērnu atmiņās. Te skolēnu pārdomas pēc spēles:

Samanta: “ Man patika iet zosu gājienā pa meža taku.”

Emīlija: “Praktiski darbojoties mēs par vēsturi uzzinājām daudz vairāk.”

Karīna “Uzdevumi, ko lika mums darīt, nebija viegli izpildāmi.”

Rūta “Atmiņā paliks šaušana pa mērķi.”

Meldra “Spēle likās nedaudz par īsu.”

Elīna “Šaut pa mērķi nebija nemaz tik viegli!”

Karolīna “ Divas stundas pagāja nemanot.”

Elīna D. “Spēle prasīja fizisku piepūli.”

Andris “Pumpēšanās balstā bija nežēlīgi.”

8.klases audzinātāja I.Tomiņa-Stare